Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus – more on WordPress.org: Post Formats
1 keer gelezen
00Marian de Jonghttps://lekkerscherp.nl/wp-content/uploads/2023/02/wordpress-website-seo-vindbaarheid-google-berkelland-gelderland.pngMarian de Jong2011-03-28 21:13:112011-03-28 21:13:11Post Formats is a theme feature introduced with Version 3.1. Post Formats can be used by a theme to customize its presentation of a post.
Dat vind ik in elk geval wel. Elke keer als ik het logo van Nieuwsuur zie, zie ik ook het logo van Netscape voor me.
links: Netscape, rechts: Nieuwsuur
Voor wie van de tijd ‘na-Netscape’ is… Netscape was in de periode rond 2000 zo ongeveer de enige internetbrowser van betekenis Lees meer
2517 keer gelezen
https://lekkerscherp.nl/wp-content/uploads/2011/03/logo-netscape-nieuwsuur-1.jpg204427Marian de Jonghttps://lekkerscherp.nl/wp-content/uploads/2023/02/wordpress-website-seo-vindbaarheid-google-berkelland-gelderland.pngMarian de Jong2011-03-20 01:16:112017-06-14 01:35:01Het logo van Nieuwsuur lijkt wel erg op dat van Netscape
Internet verandert je hersens. Oude verbindingen sterven af, waardoor ook je vermogen tot concentratie afneemt. Aldus Nicholas Carr in het artikel over hem in de Volkskrant van 5 maart.
Je moet allebei doen: informatie verzamelen en diep nadenken. ‘Door internet kun je heel snel informatie verzamelen die je ook kunt uitwisselen met anderen. Dat is waardevol. maar als dat het enige is dat je doet, verlies je een manier van denken die ook heel waardevol is’ .
Herkenbaar als je steeds minder vaak een boek leest en steeds vaker aan het multitasken slaat? Vooral het gebruik van Social Media werkt dat gedrag in de hand. Zijn tip is dan ook om de computer af en toe even uit te zetten.
De korte spanningsboog als nieuwe trend
Maar dan ook: de trend is dat er steeds meer de kant van de korte spanningsboog wordt gekozen. ‘Zelfs een Rolling Stone brengt geen artikelen meer van zevenduizend woorden. Toen we dat deden, was er nog geen internet, zei de uitgever’.
Sokrates was tegen het boek. Het zou ten koste gaan van het geheugen. Carr waarschuwt voor teveel internet, maar beseft ook dat de samenleving andere keuzes zal maken.
Het zal erop uit draaien dat we onze hersens anders gaan gebruiken dan vóór internet. De nieuwe generatie zal boeken lezen op de e-reader en tussendoor mail en berichten op hun Social Media sites lezen en beantwoorden.
Ervaringen als doel voor communicatie
Ervaringen worden geen ervaringen meer, maar voer voor communicatie. We beleven niet meer een concert, maar sms’en en twitteren er meteen op los. En dat ‘normaal’ een boek lezen al als ‘slow readen’ wordt aangeduid, zegt misschien ook al genoeg.
Ik ga binnenkort maar weer eens slow readen dan, in dat boek van Nicholas Carr bijvoorbeeld, ‘Hoe onze hersenen omgaan met internet’.
En daarvoor dan toch mijn computer even uitzetten en om zo mijn eigen ‘harde schijf’ weer te uploaden met meer inhoudelijke verbanden.
Keep you posted!
365 keer gelezen
https://lekkerscherp.nl/wp-content/uploads/2011/03/hoe-onze-hersenen-Nicholas-Carr.jpg797550Marian de Jonghttps://lekkerscherp.nl/wp-content/uploads/2023/02/wordpress-website-seo-vindbaarheid-google-berkelland-gelderland.pngMarian de Jong2011-03-06 19:39:342017-06-14 03:44:44Internet leidt tot collectieve ADHD